Bogdan MAREK

K O N T A K T
Bogdan: tel. 601 365 966, grad@bogdan-grad.com
Marek: tel. 604 511 416, kubisiak@interia.pl

Koncerty z cyklu „Muzyka Świata” obejmują wiele różnych gatunków muzyki etnicznej, jak również muzykę inspirowaną muzyką ludową, która w wykonaniu zespołu jest zbliżona stylistycznie do popularnej muzyki rozrywkowej i klasycznej. Usłyszymy melodie greckie, włoskie, rosyjskie, peruwiańskie jak i dawną muzykę klasyczną wykonywaną na instrumentach z epoki baroku. Muzykom udała się trudna sztuka połączenia brzmienia tradycyjnych instrumentów z dźwiękami tworzonymi obecnie na komputerach.

Będzie można zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć takie instrumenty jak: charango, buzuki, bałałajkę, ukulele, mandolinę, banjo, guitalele, gitarę romantyczną (parlor gitara), flety etniczne z Ameryki Południowej i wysp Morza Karaibskiego, melodykę, najstarszy flet – Fletnię Pana, whistle flet, flet prosty, flet poprzeczny, sax sopranowy oraz najnowszy instrument dęty EWI. Oczywiście oprócz słuchania wykonywanej w sposób wirtuozowski muzyki publiczność ma też możliwość poznania wielu ciekawych historii o budowie i technice wydobywania dźwięków na w/w instrumentach.


MAREK KUBISIAK

Łódzki saksofonista, klarnecista, flecista i akordeonista. Swoją karierę muzyczną zaczynał jako saksofonista i flecista big bandu Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie i Łodzi, Filharmonią Łódzką, teatrami „Komedia” i „Roma”, zespołem „Big Warsaw Band”, nagrywał muzykę do wielu polskich filmów chociażby „Noce i Dnie” B. Antczaka. Ze swoim zespołem „Marek Kubisiak Orchestra” koncertował w wielu miastach świata m. in. „Tattersall de Palermo” w Buenos Aires, „Palazzo” w Wiedniu i Berlinie czy „Graf Story” w Moskwie. W latach 2008 – 2015 był dyrektorem muzycznym w teatrze „Palazzo Gourmet Theater” w Hamburgu. Pracuje również na statkach pasażerskich linii Cunard, Nippon Yusen Kaisha, Oceania Cruises. Jego zainteresowania muzyczne obejmują muzykę jazzową, klasyczną, folkową. Jest wirtuozem wielu instrumentów takich jak: flet barokowy (na którym nagrał płytę „Koncerty Branderburskie” J.S. Bacha), flet poprzeczny, fletnia Pana, saksofon, klarnet, akordeon.BOGDAN GRAD

Gitarzysta, wokalista, konferansjer. Współtwórca łódzkiej sceny folkowej i jazzowej. Przez wiele lat współpracował z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Swoją karierę muzyczną zaczynał w big bandzie Akademii Muzycznej w Łodzi. Ma wszechstronne zainteresowana muzyczne: jazz, rock, blues, folk. W roku 2007 wraz z zespołem „Yankel Band” uhonorowany został nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi (tzw. „Muzyczny Oskar”) dla najlepszego zespołu jazzowego roku. Wiele lat spędził na morzu jako muzyk na statkach Oceania Cruises i Silver Wind. Jest także wirtuozem wielu instrumentów etnicznych strunowych: banjo, bouzouki, charango, bałałajka, mandolina, ukulele, gitara akustyczna. Od kliku lat gra na unikalnej gitarze 8-strunowej, skonstruowanej specjalnie na jego zamówienie. Tworzy własne kompozycje w stylu acid-smooth jazz. Od 2016 r jest pierwszym gitarzystą w big bandzie „Fabryka Wełny”, z którym zagrał koncerty m.in.: z Krystyną Prońko, na „Freedom Jazz Festival” w Filharmonii Łódzkiej , w Teatrze Muzycznym w Łodzi.


W PROGRAMIE:

 1. FLETY LUDOWE (z Boliwii, Peru, Brazylii)
  Prezentcja instrumentów, przykłady brzmienia
 2. FLET PROSTY
  „Cztery Pory Roku - Wiosna”- Antonio Vivaldi
  „Rondo in D Minor” - Henry Purcel
  „Odda Do Radości” - Ludwig van Beethoven
 3. FLETNIA PANA
  „CINEMA Paradiso”
  „Ave Maria” - Charles Gounod
  „Aria na strunie G” - J.S.Bach
 4. WHISTLE FLET
  „Morskie Opowiesci”
  „Lowlandslow” (dla dzieci)
 5. FLET POPRZECZNY
  „Tarantella" - Włoska melodia ludowa
  „Marsz Turecki” - W.A.Mozart
  „Puszta Puszta”
  Melodie z filmów W.Disney'a - (dla dzieci)
 6. MELODYKA
  „La Vien Rose” - Louis Guglielmi
  „Pod Niebem Paryża” - H.Giraud
 7. SAKSOFON SOPRANOWY
  „Somewhere Out There”
  „Sunrise Sunset”
  „Creol Jazz”
 8. EWI
  „Chopin Samba” - F.Chopin
  „Oye Mi Canto”
  „Rytm i Melodia” - M.Jeżowska (dla dzieci)
 9. CHARANGO
  „El Condor Pasa” - D.A.Robles
 10. PARLOR GUITAR (GITARA ROMANTYCZNA)
  „Marsz Turecki” - W.A.Mozart
  „Ameno Reseda” - Antoine Zemor
 11. BUZUKI
  „Grek Zorba” - Mikis Theodorakis
 12. BAŁAŁAJKA
  „Michal Srogow” - Vladimir Cosma
  „Kalinka”
 13. UKULELE
  „Pod Niebem Paryża” - H.Giraud
 14. BANJO
  „Alexander's Ragtime Band” - Irvin Berlin
  „Suzana” - ludowa melodia USA country (dla dzieci)
 15. MANDOLINA
  „Maria Elena” - Lorenzo Barcelata
  „O sole mio” - (It’s Now or Never) - Eduardo Di Capua
 16. GITARA AKUSTYCZNA
  „La Bamba” - Los Lobos


Bogdan Grad
Bogdan Grad  Bogdan Grad
Bogdan Grad

Marek Kubisiak
Marek Kubisiak  Marek Kubisiak
Marek Kubisiak
Marek Kubisiak


© 2018 Bogdan Grad. All Rights Reserved
Aktualizacja: 21 X 2019